Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Remigiusz Pawelczak laureatem nagrody tygodnika (..)

Remigiusz Pawelczak laureatem nagrody tygodnika „Wprost” - Menedżer w ochronie zdrowia

5 Maja 2023

„Wyróżnienie dedykuję przede wszystkim pracownikom Szpitala. Dziękuję też władzom Powiatu Szamotulskiego, mocno wspierającym nas w opiece nad pacjentami”. Z tymi słowami Remigiusz Pawelczak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach i prezes Wielkopolskiego Związku Szpitali, odebrał w piątek statuetkę Orła „Wprost”.

Kapituła plebiscytu Orły „Wprost”, corocznie obejmującego regiony w całej Polsce, doceniła działalność Remigiusza Pawelczaka, dyrektora Szpitala Powiatowego w Szamotułach, a jednocześnie prezesa Wielkopolskiego Związku Szpitali. W piątek 28 kwietnia podczas uroczystej gali w Poznaniu, laureat uhonorowany został główną nagrodą w kategorii Menedżer w ochronie zdrowia w województwie wielkopolskim. Statuetkę osobiście wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

- Ten tytuł traktuję przede wszystkim jako wyróżnienie dla pracowników Szpitala. To również wyróżnienie dla władz lokalnych i wojewódzkich - przede wszystkim dla Pani Starosty Beaty Hanyżak oraz Zarządu i Rady Powiatu Szamotulskiego, troszczących się o pacjentów, warunki ich leczenia. Wszyscy, bezpośrednio i pośrednio, biorą udział w codziennym ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Moim zadaniem jest tylko organizacja całości, stwarzanie odpowiednich warunków - mówił podczas uroczystości Remigiusz Pawelczak.

Szpital Powiatowy w Szamotułach podjął się ostatnio nowatorskiego w skali kraju programu leczenia stopy cukrzycowej. Był pierwszym w Polsce szpitalem sygnatariuszem projektu Dostępność Plus. W tym roku zostanie wzorcowo przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Jako pierwszy w Wielkopolsce wprowadził opiekę koordynowaną w szpitalnym POZ. Trzy tygodnie temu młode mamy zdecydowały o tym, że szamotulski Oddział Ginekologiczno-Położniczy znalazł się na trzecim miejscu w województwie w plebiscycie „Rodzić po ludzku”. Mimo zmniejszającej się liczby porodów w całym kraju, szamotulską porodówkę wybiera coraz więcej pacjentek.

Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szamotułach został w 2021 r. finalistą prestiżowego Konkursu „Dziecięcy Szpital Przyszłości”, jako jedyny szpital powiatowy w kraju. W tym samym roku funkcjonująca przy Szpitalu Przychodnia POZ została laureatem IV edycji ogólnopolskiego Konkursu „Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia”.

- Jestem dumny z osiągnięć naszego szpitala. Dziękuję wszystkim współpracownikom oraz przedstawicielom lokalnej społeczności, z którymi mam zaszczyt współpracować. Na pierwszym miejscu niezmiennie stawiamy dobro pacjentów - podsumował Remigiusz Pawelczak.

do góry