Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Rajd przy dźwiękach katarynki

Rajd przy dźwiękach katarynki

30 Kwietnia 2024

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom XLVIII Rajdu po Regionie Szamotulskim. Na mecie w Nojewie stawiło się niemal pięciuset turystów, a główną atrakcją zakończenia imprezy był jeden z nielicznych w Polsce kataryniarzy Pan Robert Katafjasz, czyli Pyrynka.

Nie zabrakło również różnego rodzaju konkursów. Największą wiedzą krajoznawczą wykazali się Karolina Akacka z Nojewa i Stanisław Woźniak z Lubosza, a w konkursie piosenki zwyciężyły Laura Kayzderska i Joanna Kubiak z Brodziszewa, które wyprzedziły Martynę Macudzińską z Lubosza. Z rozpoznawania obiektów z terenu powiatu szamotulskiego najlepsza okazała się Antonina Grygier z Obrzycka oraz Mia Janasiak z Szamotuł i Wojtek Gromadziński z Baborowa. Mia Janasiak zwyciężyła też w konkursie plastycznym, wyprzedzając Zuzannę Danielską z Chełmna i Igora Szaratę z Lubosza. W zawodach dla opiekunów triumfowała natomiast Małgorzata Woźniak z Międzychodu. W rozegranych na mecie konkursach rekreacyjnych najlepsi okazali się natomiast: Tobiasz Pawlak, Bartek Wichniarek, Marcelina Żarna, Ksawery Adamkiewicz, Alicja Włodarczak, Julia Polcyn, Lilianna Tomkowiak oraz Filip Tomczak.

Suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkursach wyłoniła najaktywniejszą drużynę, którą okazała się Szkoła Podstawowa w Pniewach. Uczestnicy rajdu mogli też poznać atrakcje Stacji Nojewo, a także obejrzeć wóz bojowy OSP w Nojewie.

Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski.

Serdecznie gratulujemy!

do góry