Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Przekazanie czujników dymu i czadu mieszkańcom Powiatu (..)

Przekazanie czujników dymu i czadu mieszkańcom Powiatu Szamotulskiego

12 Grudnia 2019

Przekazanie czujników dymu i czadu mieszkańcom Powiatu Szamotulskiego

Dla włodarzy Powiatu Szamotulskiego nieustanne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców jest jednym z priorytetowych zadań. Stąd kolejna już wspólna inicjatywa z jednostką Państwowej  Powiatowej  Straży Pożarnej w Szamotułach, polegająca na zakupie czujników dymu i czadu oraz przeprowadzeniu kampanii informacyjnej wśród mieszkańców. 9 grudnia br. w siedzibie PSP w Szamotułach miało miejsce przekazanie zakupionych dwufunkcyjnych czujników, mieszkańcom poszczególnych gmin powiatu, połączone z prelekcją tematyczną oraz instruktażem montażu. Koordynacją przydziału tego jakże ważnego elementu wyposażenia domostw zajęło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach. Z rąk Starostów Szamotulskich Beaty Hanyżak, Rafała Zimny, Komendanta PSP w Szamotułach mł. byg. Ireneusza Persa oraz przedstawicieli gminnych samorządów odbierano wysokiej jakości czujniki, które mają zabezpieczyć gospodarstwa domowe przed niebezpieczeństwem niekontrolowanych skutków pojawienia się  czadu i dymu.