Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Pracownicy i mieszkańcy powiatowych Domów Pomocy (..)

Pracownicy i mieszkańcy powiatowych Domów Pomocy Społecznej zaszczepieni przeciw COVID-19!

21 Stycznia 2021

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że w etapie „0” odbywa się szczepienie pracowników domów pomocy społecznej, a w etapie „I” także mieszkańców tych placówek. Osoby  niepełnosprawne, przebywające w domach pomocy społecznej są bowiem jedną z grup najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

W DPS w Chojnie do szczepień p. COVID-19 zgłosiło się 30 z 44 osób zatrudnionych w tej placówce, natomiast w DPS w Nowej Wsi - 44 z 51 pracowników. Dotąd zaszczepiono 39 osób spośród personelu DPS Nowa Wieś oraz wszystkich zgłoszonych do szczepień pracowników DPS w Chojnie. Szczepienia dla personelu domów, odbywające się pomiędzy 14 a 19 stycznia, realizował SP ZOZ w Szamotułach, który został wyznaczony przez Narodowy Fundusz Zdrowia do prowadzenia szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 dla osób uprawnionych do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień w etapie „0”.

Szczepienia dla mieszkańców domów pomocy społecznej odbyły się 20 i 21 stycznia. W DPS w Nowej Wsi do szczepień zgłoszonych zostało 79 mieszkanek, w DPS w Chojnie - 63 mieszkańców. Wszystkie zgłoszone osoby otrzymały pierwszą dawkę szczepionki. Mieszkańcy domów pomocy społecznej w celu zaszczepienia nie musieli opuszczać placówek. Przychodnia Lekarska „Esculap” opiekująca się domami w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, zorganizowała dla nich mobilny punkt szczepień. Dyrektorzy domów podkreślają, że dzięki zaangażowaniu dr Urszuli Paralusz z Przychodni „Esculap”, akcja szczepień w DPS odbyła się bardzo sprawnie i profesjonalnie.

do góry