Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Prace termomodernizacyjne w toku

Prace termomodernizacyjne w toku

12 Lipca 2021

Jak już wcześniej informowaliśmy, Powiat Szamotulski pozyskał 500 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na termomodernizację budynku przy ul. Wojska Polskiego 1, tj. siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach.

W wyniku przetargu, w czerwcu, na podstawie umowy zawartej z lokalną firmą „Jarbud” z Szamotuł, rozpoczęły się prace związane z realizacją tego zadania. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian, izolacji termicznej, okładzin siennych i tynków, odtworzenie detali architektonicznych wokółokiennych, wymianę stolarki okiennej (w części piwnicznej) i drzwiowej. Zadanie obejmuje też: remont kanałów wentylacji grawitacyjnej, wymianę płyt wejściowych do budynku, wykonanie podłogi technicznej poddasza nieużytkowego.

Całkowity koszt robót wynosi 496 tys. zł., a ich zakończenie zaplanowane jest na październik br.

Jest to jedna z trzech inwestycji, która zostanie zrealizowana przez Powiat ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dwie kolejne, to zadania w szamotulskiej lecznicy: doposażenie szpitala w sprzęt medyczny oraz przystosowanie budynku do obowiązujących wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

 

do góry