Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Prace konserwatorskie w kościołach w Dusznikach i Otorowie

Prace konserwatorskie w kościołach w Dusznikach i Otorowie

23 Lipca 2021

Od lat Powiat Szamotulski wspiera inicjatywy związane z ochroną zabytków. Włodarze dokładają wszelkich starań aby w budżecie znalazły się środki na realizację prac konserwatorskich i restauratorskich choćby w umiejscowionych na terenie Powiatu obiektach sakralnych. I tak w bieżącym roku, dzięki przekazanym przez Powiat dotacjom celowym, można było rozpocząć prace budowlano-remontowe w dwóch świątyniach - Kościele pw. Św. Marcina w Dusznikach oraz Kościele pw. Wszystkich Świętych w Otorowie.

W pierwszym trwa renowacja trzech witraży. Aby zapobiec niszczeniu odrestaurowanych dzieł, przestrzeń okienna zabezpieczona zostanie dodatkowo oszkleniem zewnętrznym. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę ponad 59 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy złotych pochodzić będzie z budżetu Powiatu Szamotulskiego.

Dotacja celowa w wysokości 10 tysięcy złotych przekazana została z kolei na roboty budowlane i konserwatorskie w świątyni pw. Wszystkich Świętych w Otorowie. Prace, w skład których wchodzi m.in. zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej, wyceniono łącznie na prawie 21 tysięcy złotych.

do góry