Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Poznaj Polskę- Uczniowie "Rolnika" w Krakowie

Poznaj Polskę- Uczniowie "Rolnika" w Krakowie

18 Października 2022

logoW dniach 10-12 października 2022 r. uczniowie klas czwartych technikum z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Zwiedzili oni między innymi Ojcowski Park Narodowy, zamek na Pieskowej Skale oraz opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie grodu Kraka. Wycieczka rozpoczęła się od Kazimierza,

czyli żydowskiej dzielnicy Krakowa, po której uczniowie zobaczyli Bazylikę św. Michała Archanioła

i św. Stanisława Biskupa. Zwiedzanie nie mogło obyć się bez wycieczki na Wawel i odwiedzenie smoka. Ostatnim punktem  wycieczki był spacer po Rynku Starego Miasta.

Trzeci i ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem zwiedzania kopalni soli w Wieliczce.

do góry