Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Poznaj Polskę- Licealiści z Rolnika w Warszawie

Poznaj Polskę- Licealiści z Rolnika w Warszawie

14 Czerwca 2022

Logotypy

„Poznaj Polskę” to program Ministerstwa Oświaty Narodowej, w ramach którego  uczniowie II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia licealiści zapoznali się z historią największej nekropolii warszawskiej - Powązkami Wojskowymi, gdzie między innymi spoczywa Szamotulanin - żołnierz wyklęty Marian Orlik, a także  Powązkami Cywilnymi z ich zabytkowymi katakumbami. Ważnym punktem w podróży edukacyjnej była wizyta w multimedialnym Muzeum Żydów Polskich - Polin.

Następny dzień uczniowie spędzili zwiedzając zabytki z czasów m. in. I Rzeczypospolitej. Feeria barw Łazienek Królewskich, architektura klasycystyczna, która stała się tłem wielu zdjęć oraz Zamek Królewski. Podróż  prowadziła również przez inne charakterystyczne punkty: Ogród Saski,  Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet, Plac Zamkowy, Starówkę.

Kameralnym miejscem historycznym okazał się autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego, do którego nasi uczniowie dotarli trzeciego dnia, klucząc uliczkami Śródmieścia. Wycieczkę zakończyła wizyta w Wilanowie. To co zachwyca to samo otoczenie obiektu - piękne, zadbane ogrody oraz komnaty królewskie. Na licealistów w pałacu czekało nie małe wyzwanie- poznając tajniki dworskiego tańca udział wzięli oni w warsztatach tanecznych pokazując elegancję, której nie powstydziliby się XVIII- wieczni magnaci.

do góry