Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powołania oraz mianowania w Policji

Powołania oraz mianowania w Policji

15 Maja 2023

W dniu 15 maja br.  w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się uroczystość z okazji objęcia stanowiska I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. Spotkanie było też okazją do powołania oraz mianowania policjantów na stanowiska kierownicze w podległych jednostkach organizacyjnych oraz do wręczenia nagród wyróżniającym się policjantom.

W uroczystości wzięli udział Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, a także burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele urzędów miast i gmin z terenu powiatu szamotulskiego, a także kadra kierownicza, policjanci oraz pracownicy cywilni Policji.

Po odczytaniu rozkazu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąka o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, kom. Arkadiusz Pelc (który dotychczas miał na niniejszym stanowisku powierzone obowiązki) złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Szamotułach o gotowości do objęcia funkcji.

W dalszej części uroczystości rozkazy o powołaniu oraz mianowaniu na stanowiska kierownicze w jednostkach podległych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali:

mł. asp. Filip Paciura- na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Wronkach,

asp. sztab. Iwona Mikołajczak- na stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Dusznikach,

asp. sztab. Leszek Nowak- na stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Obrzycku

asp. sztab. Damian Kruk- na stanowisko Kierownika Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Pniewach

Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach mł. insp. Waldemar Dobrychłop, za reprezentowanie naszej jednostki, a także za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, co w efekcie przyczyniło się do zatrzymania sprawców przestępstw, wyróżnił policjantów z Szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Komisariatu Policji w Pniewach oraz z Posterunku Policji w Obrzycku. Promesy oraz gratulacje otrzymali:

mł. asp. Adam Kozłowski

mł. asp. Wojciech Grzybek

sierż. Rafał Bonek

post. Maciej Heblewski

post. Dagmara Derecka

asp. Krzysztof Mrozek

post. Kajetan Bączkowski

Mianowanie policjantów

do góry