Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

16 Maja 2022

W sobotę,14 maja w Obrzycku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Obrzycku w intencji strażaków powiatu szamotulskiego.

Po mszy nastąpił przemarsz ulicami miasta na Rynek w Obrzycku, na którym odbyły się główne uroczystości oraz wręczenie medali, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe oraz przekazanie kluczyków do nowo zakupionego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Słopanowo. Kluczyki zostały przekazane na ręce druhów między innymi przez Posłów na sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Starostę Powiatu Szamotulskiego Beatę Hanyżak

W uroczystości wzięli udział także: Posłowie Marta Kubiak i Jakub Rutnicki, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu bryg. Robert Natunewicz, Wójtowie i Burmistrzowie powiatu szamotulskiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach Arkadiusz Rakowski, Prezesi Zarządów Miejsko-Gminnych i Gminnych Związku OSP, Komendanci Gminni OSP oraz inni druhowie OSP powiatu szamotulskiego, przedstawiciele Nadleśnictw, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz mieszkańcy powiatu.

Po zakończeniu uroczystości na Rynku nastąpił przemarsz i przejazd samochodów strażackich ulicami miasta do przystani rzecznej w Zielonejgórze, gdzie do godzin wieczornych trwał festyn strażacki.

do góry