Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Potwierdzony przypadek ASF u dzika w Powiecie Szamotulskim

Potwierdzony przypadek ASF u dzika w Powiecie Szamotulskim

5 Maja 2021

Spotkanie Starosty Szamotulskiego z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w SzamotułachW związku ze stwierdzeniem afrykańskiego pomoru świń u dzików odstrzelonych na terenie gminy Pniewy, dzisiaj (tj. 5 maja 2021 r.) o godzinie 9:30 odbyło się spotkanie Starosty Szamotulskiego z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Szamotułach.

Podczas spotkania przedstawiono działania podjęte przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szamotułach, a następnie omówiono przedsięwzięcia związane ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu szamotulskiego, do których należy zaliczyć m.in. przeszukiwania lasów w celu odnalezienia padłych dzików, a także intensyfikacja odstrzału dzików realizowanych przez Koła Łowieckie.

Spotkanie Starosty Szamotulskiego z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w SzamotułachPoniżej zostało udostępnione rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu szamotulskiego.

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany przepisów Unii Europejskiej ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń dotyczących obszarów podlegających ograniczeniom.

Apelujemy do rolników i hodowców o przestrzeganie zasad bioasekuracji. Obowiązujące zasady bioasekuracji dostępne są na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Szamotułach .

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-05-05 Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach z dnia 4 maja 2021 roku w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu szamotulskiego.pdf