Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

22 Lutego 2022

Wczoraj tj. 21 lutego 2022 r. o godz. 14:30 odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szamotułach, w trybie online. W posiedzeniu uczestniczyli: Pani Beata Hanyżak Starosta Szamotulski, st. asp. Łukasz Duszyński Naczelnik Wydzialu Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, bryg. Arkadiusz Rakowski Z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Pani Sylwia Kosicka Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach oraz Pan Remigiusz Pawelczak Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach. Przedmiotem posiedzenia było omówienie sytuacji i działań związanych z panującymi wichurami.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach przybliżył statystyki wyjazdów i ich charakter. Od piątku 18 lutego do poniedziałku 21 lutego Straż Pożarna w Szamotułach otrzymała ok. 400 zgłoszeń. Strażacy interweniowali w zdarzeniach związanych z silnym wiatrem m. in. usuwali połamane drzewa i konary, zabezpieczali uszkodzone dachy i zabezpieczali linie energetyczne i telefoniczne.  W całym powiecie, na skutek wichur, zgłoszono 40 zerwanych dachów, w tym 10 uległo całkowitemu zniszczeniu.

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, który omówił uszkodzenia szpitalnego budynku administracyjnego, a także poinformował o stopniowym przywracaniu do pracy szpitalnych oddziałów. 

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach poinformowała o stratach w wyniku silnego wiatru, a także omówiła podjęte działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Aktualnie trwa sprzątanie, usuwanie oraz zabezpieczanie powalonych drzew i gałęzi na powiatowych drogach.

Na końcu Pani Starosta złożyła podziękowania Strażakom i wszystkim biorącym udział w akcjach za podjęte działania
i ogromne zaangażowanie.

Zespół Zarządzania Kryzysowego

do góry