Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

21 Stycznia 2022

20 stycznia 2022 r. o godz. 14:00 odbyło posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedmiotem posiedzenia było omówienie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim.
W posiedzeniu, które odbyło się w trybie on-line, uczestniczyli:

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik,
  • Dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach Pan Remigiusz Pawelczak,
  • Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
    asp. Łukasz Duszyński,
  • Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. Arkadiusz Rakowski

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik poinformowała, że obecnie w Powiecie Szamotulskim jest ponad 388 aktywnych przypadków COVID-19, a 747 osób przebywa na kwarantannie. Pani Dyrektor przypomniała także o zasadach nakładania kwarantanny obowiązujących od 15 grudnia 2021 r.

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ Pan Remigiusz Pawelczak, który przedstawił sytuację panującą w szpitalu powiatowym.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji Pan Łukasz Duszyński przedstawił Członkom Zespołu Kryzysowego działania Policji w zakresie kontroli osób przebywających na kwarantannie. Dodatkowo Policja wraz ze Strażą Miejską prowadzi kontrole punktów handlowych, w szczególności stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Na koniec Starosta Szamotulski podziękowała za przedstawione dane oraz poinformowała Członków Zespołu o następnym spotkaniu, które odbędzie się 31 stycznia 2022 r. celem monitorowania sytuacji epidemiologicznej w Powiecie.