Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
 • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
 • ul. Wojska Polskiego 4,
  64-500 Szamotuły
 • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

21 Stycznia 2022

20 stycznia 2022 r. o godz. 14:00 odbyło posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedmiotem posiedzenia było omówienie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim.
W posiedzeniu, które odbyło się w trybie on-line, uczestniczyli:

 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik,
 • Dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach Pan Remigiusz Pawelczak,
 • Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
  asp. Łukasz Duszyński,
 • Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. Arkadiusz Rakowski

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik poinformowała, że obecnie w Powiecie Szamotulskim jest ponad 388 aktywnych przypadków COVID-19, a 747 osób przebywa na kwarantannie. Pani Dyrektor przypomniała także o zasadach nakładania kwarantanny obowiązujących od 15 grudnia 2021 r.

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ Pan Remigiusz Pawelczak, który przedstawił sytuację panującą w szpitalu powiatowym.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji Pan Łukasz Duszyński przedstawił Członkom Zespołu Kryzysowego działania Policji w zakresie kontroli osób przebywających na kwarantannie. Dodatkowo Policja wraz ze Strażą Miejską prowadzi kontrole punktów handlowych, w szczególności stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Na koniec Starosta Szamotulski podziękowała za przedstawione dane oraz poinformowała Członków Zespołu o następnym spotkaniu, które odbędzie się 31 stycznia 2022 r. celem monitorowania sytuacji epidemiologicznej w Powiecie.   

do góry