Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Ponad 30 milionów złotych trafiło już do (..)

Ponad 30 milionów złotych trafiło już do przedsiębiorców z Powiatu Szamotulskiego

30 Września 2020

Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach podaje do publicznej wiadomości, że zadania związane z dystrybucją środków w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej realizowane są na bieżąco. W okresie od 1 kwietnia do 22 września 2020 roku do przedsiębiorców działających na terenie naszego powiatu trafiło już ponad 33 miliony złotych. To wynik bardzo dużego zainteresowania takimi formami jak niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, na które złożono 4775 wniosków oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - 800 wniosków.

 

Szczegółowe zestawienie liczby wniosków i wydatków znajduje się w tabeli:

PUP - wnioski i wydatki zestawienie

 

Na zadania w ramach pomocy przedsiębiorcom,  ograniczające skutki epidemii koronawirusa,  Powiat Szamotulski pozyskał kwotę w wysokości 50 mln złotych. Nadal trwają nabory na następujące formy wsparcia z Tarczy antykryzysowej:

  • pożyczki  do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców;
  • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz należnych składek na ubezpieczenie społeczne pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców;
  • dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających pracowników;
  • dofinasowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne pracowników organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w ustawie działalności pożytku publicznego i wolontariacie.  

 Tarcza antykryzysowa - zestawienie

do góry