Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie wydarzeń sportowych w Powiecie Szamotulskim w (..)

Podsumowanie wydarzeń sportowych w Powiecie Szamotulskim w 2021 roku

5 Kwietnia 2022

Światowy Dzień Sportu jest idealną okazją do podsumowania wydarzeń sportowych, które odbyły się na terenie Powiatu Szamotulskiego w minionym roku. Łącznie na ziemi szamotulskiej zorganizowano wiele wydarzeń sportowych, także o zasięgu międzynarodowym, cieszących się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz szereg o charakterze regionalnym i lokalnym. Przypominamy kilka z nich.

Naszą listę zaczniemy od Festiwali Jeździeckiego w Baborówku. W roku 2021, a dokładniej w dniach 27 - 30 maja o nagrody walczyło 200 zawodników na 350 koniach. Impreza miała charakter międzynarodowy i uczestniczyło w niej reprezentacje dwudziestu pięciu państw.

W tym samym czasie (28-30 maja) w Pniewach odbywała się trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach. Każdy zainteresowany mógł obserwować 1100 uczestników, w tym 650 zawodników na żywo. Udział w tych zawodach wzięli nie tylko obywatele naszego kraju, ale także tancerze m.in. z Czech i Rosji.

10 czerwca 2021 r. po rocznej przerwie mieliśmy przyjemność kibicować dzieciom i młodzieży w ramach Finału Czwartków Lekkoatletycznych im. Bohdana Zielińskiego. Dzięki tym zawodom wyłoniona została reprezentacja Powiatu Szamotulskiego, która reprezentowała nasz region na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Uczniowie szkół podstawowych jak zwykle pokazali wysoki poziom i klasę. W tym roku również czekamy z niecierpliwością na to wydarzenie.

10 dni później, tj. 20 czerwca emocje sportowe sięgnęły zenitu. We Wronkach zawodnicy rywalizowali podczas Samsung River Triathlon. W 30 stopniowym upale uczestnicy najpierw wskoczyli do rzeki Warty, aby po krótkim schłodzeniu przejechać 45 kilometrów rowerem, żeby na koniec przebiec dodatkowe 10 kilometrów na własnych nogach (dla mniej zaprawionych przygotowana została o połowę krótsza trasa).

Dni 22 sierpnia i 4 września minęły w Powiecie Szamotulskim pod znakiem ognia, dymu i zapachu prochu. W Mutowie zawodnicy zmagali się najpierw w zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Szamotulskiego. Dwa tygodnie później strzelcy schowali broń sportową do szaf pancernych, aby wyciągnąć z nich broń historyczną i postrzelać w IV Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski.

We września odbyła się także jedna z najważniejszych imprez sportowych w Powiecie Szamotulskim - mowa tutaj oczywiście o AMICA CUP 2021. W szranki stanęły najlepsze drużyny z polskiej i niemieckiej ekstraklasy. Po raz kolejny I miejsce zajęła drużyna z Drezna. Co ciekawe ubiegłoroczna edycja zawodów była jedyną w swoim rodzaju - Palma Zwycięstwa została bowiem wręczona nie za zwycięstwa w meczach, a poprzez bezpośrednią ocenę meczy.

Dbać o sprawność fizyczną można nie tylko w dzień, ale także w nocy. W październiku, gdy słońce schowało się za horyzontem obudziły się siatkarskie emocje. W IX Nocnym Turnieju Piłki Siatkowej w Hali „Nałęcz” spotkało się 17 drużyn z całego kraju. Siatkarze spędzili całą noc na rozgrywkach - w nocy z 15 na 16 października rozegrano 54 mecze.

Kolejne wydarzenie cieszące się dużym zainteresowanie mogliśmy obserwować w dniach 13-14 listopada. W tym czasie setka maszerów wraz ze swoimi czteronogimi towarzyszami ścigali się o Puchar Polski w ramach Wyścigów Psich Zaprzęgów - Koźle 2021. Zawody były okazją do uczczenia pamięci Jarosława Rakocego z Wągrowca- zawodnika KS Wolf Team.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas młodzi karatecy, którzy 11-12 grudnia 2021 r. pokazali umiejętności i wolę walki. Szamotulski Klub Karate wywalczył wtedy 27 medali w różnych kategoriach wiekowych.

do góry