Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie programu zagranicznych staży w szamotulskim (..)

Podsumowanie programu zagranicznych staży w szamotulskim „Rolniku”

9 Lutego 2024

6 lutego 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach młodzież z różnych zakątków kraju wraz z opiekunami wzięła udział w seminarium podsumowującym program zagranicznych staży zawodowych w Niemczech.

Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu oraz Ośrodek Szkoleniowy Deula w Nienburgu we współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 - 2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Tegoroczni praktykanci z „Rolnika” - Kamila Kaczmarek, Ksawery Matuszewski i Bartosz Wieczorek z chęcią dzielili się swoimi doświadczeniami podkreślając, że wiedza oraz umiejętności nabyte podczas stażu okazały się niezwykle cenne, a rozłąka z domem i konieczność sprawdzenia się w nowych rolach nauczyły ich samodzielności i dodały pewności siebie. Zgodnie przyznawali, że była to „dobra lekcja” pełna merytoryki i ważnej praktyki. Wartością dodaną pobytu w Niemczech okazały się zaś nowe przyjaźnie, możliwość poznania niemieckiej kultury i tamtejszej obyczajowości, jak również piękna regionu Dolnej Saksonii.

Kamila, Ksawery i Bartosz, podobnie jak inni stażyści z całej Polski, przez 3 miesiące (lipiec - wrzesień 2023) gościli u niemieckich rodzin, gdzie pracowali bezpośrednio przy produkcji rolnej. Wcześniej odbyli kilkudniowe szkolenie wprowadzające, które przeprowadzono w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu.

W trakcie seminarium praktykanci odebrali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego oraz dyplomy jego ukończenia.

Gratulujemy!

do góry