Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podpisanie listu intencyjnego w sprawie wsparcia dla (..)

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie wsparcia dla szamotulskiego szpitala

4 Maja 2020

W końcu kwietnia, w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły podpisano list intencyjny, w którym firma STER deklaruje przekazanie Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach darmowych 10 000 sztuk maseczek ochronnych.

Nie po raz pierwszy! Firma STER już na początku epidemii rozpoczęła produkcję maseczek  dla  służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Teraz Ster Instytut i  Ster Sp. z o.o.  zadeklarowały dostarczenie Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach poważnej, bo aż 10 000 darmowej partii maseczek. Są to profesjonalne maseczki wielokrotnego użytku. Ich projekt opracowano w firmowej placówce naukowej współpracującej z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

"Przekazane na rzecz szpitala maseczki podniosą poczucie bezpieczeństwa Personelu i Pacjentów. Dzięki współpracy z firmą STER będziemy mogli działać profilaktycznie przeciw COVID-19 w szerszym wymiarze - przekazując maseczki innym podmiotom. Dziękujemy!" - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego Remigiusz Pawelczak, a starosta szamotulski Beata Hanyżak dodaje:                                                                                „To powód do radości i podziękowań, że w tak trudnym dla nas wszystkich czasie,  kolejna  firma  zlokalizowana na terenie Powiatu Szamotulskiego dostrzega potrzeby i udziela konkretnego wsparcia na rzecz Pacjentów i Personelu szamotulskiego szpitala”.

 Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek: „Bardzo się cieszę, że współpraca firmy STER z Gminą i Powiatem przynosi takie efekty. To bardzo konkretne wsparcie i fantastyczny przykład dla nas wszystkich. Wzajemnie sobie pomagamy w tym trudnym czasie, a skala pomocy  nie zależy  tylko od możliwości. Najważniejsza jest chęć jej niesienia!  Bardzo dziękujemy prezesowi i wiceprezesowi  Zarządu firmy Ster Sp. z o.o. Maciejowi  i Beacie Szymańskim”

 

Inf./Foto.:UMiG w Szamotułach

do góry