Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Pacjenci Szpitala Powiatowego zadowoleni - nowy tomograf (..)

Pacjenci Szpitala Powiatowego zadowoleni - nowy tomograf trzy tygodnie przed terminem

29 Stycznia 2020

Biały tomograf

W szamotulskim szpitalu pierwsi Pacjenci korzystają już z badań przy użyciu nowego tomografu komputerowego. Dzięki 64-rzędowemu urządzeniu lekarze mogą stawiać precyzyjną diagnozę. Wykonują nawet badania, na które Pacjenci byli dotychczas kierowani do poznańskich szpitali.

Wymiana urządzenia oraz remont pracowni zostały przeprowadzone w szybkim tempie i ukończone na prawie trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem. Pomimo remontu pracowni, Szpital nie przerwał wykonywania badań. W tym czasie 682 Pacjentów zostało zdiagnozowanych za pomocą wynajętego tomografu ustawionego przy szpitalu - w specjalnym kontenerze.

Końcowy koszt nowego tomografu wraz z przystosowaniem pomieszczenia to kwota blisko 2,4 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 1 mln 876 tys. zł zostało przekazane z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a Powiat Szamotulski pokrył ze środków własnych pozostałe 20% kosztów całości. Uroczystość oficjalnego przekazania tomografu planowana jest na koniec lutego.

Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu prac.

Inf./ Fot. SP ZOZ w Szamotułach