Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Otwarcie Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy Sądzie Rejonowym (..)

Otwarcie Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach

13 Października 2023

11 października 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach, na którym obezna była Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

W dwóch specjalnie przygotowanych i wyposażonych salach wraz z pomieszczeniami socjalnymi, spotykać się będą młodzi ludzie, którzy z różnych powodów trafili pod opiekę kuratora sądowego. Właśnie w takim celu powstał Ośrodek Kuratorski dla nieletnich przy ul. Dworcowej 28/2 w Szamotułach.

Dzięki profilaktyce, prowadzonym działaniom wychowawczym i opiekuńczym młodzież ma szansę wrócić jako pełnoprawni obywatele do społeczeństwa. Ośrodek da im możliwość nadrobienia zaległości w szkole, tym samym okazję do zrealizowania się w tym zakresie i w perspektywie kontynuowania dalszej nauki. Opiekę nad nieletnimi sprawować będą kuratorzy zawodowi oraz kuratorzy społeczni.

Gratulujemy Łukaszowi Słomczyńskiemu Prezesowi Sądu Rejonowego w Szamotułach, Łukaszowi Kulskiemu Kierownikowi Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach oraz wszystkim zaangażowanym osobom.

Więcej informacji na stronie Sądu Rejonowego w Szamotułach: https://szamotuly.sr.gov.pl/uroczyste-otwarcie-osrodka-kuratorskiego-nr-1-przy-sadzie-rejonowym-w-szamotulach,m,mg,315,316 

do góry