Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Ogólnopolski Festiwal Tańca w Pniewach

Ogólnopolski Festiwal Tańca w Pniewach

2 Czerwca 2021

Za nami trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach. W dniach od 28 do 30 maja można było podziwiać ponad 1100 uczestników, w tym ponad 650 uczestników na żywo. Do Pniew zawodnicy przyjechali z różnych, nieraz bardzo oddalonych stron Polski oraz zza granicy (np. Ostrava - Czechy), w występach online zaprezentowali się uczestnicy zarówno z Polski jak i zza granicy (Sortavala - Republika Karelia Rosja).

W piątek i w sobotę, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach, od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych, trwały prezentacje zawodników akrobatyki powietrznej, a w niedzielę parkiet opanowali tancerze tańca nowoczesnego i współczesnego.

Grand Prix Starosty Szamotulskiego w akrobatyce powietrznej zdobyła młoda, utalentowana aerialistka z wrocławskiej Szkoły Akrobatyki Powietrznej VERTYKALNA - Gracja Wieja, natomiast Burmistrz Jarosław Przewoźny wręczył Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy, które zdobyła Dominika Gabryś, reprezentantka Polly Art Academy z Opola.

Zostały również przyznane Wyróżnienia Festiwalu:

• wyróżnienie I stopnia - Wiktoria Hadka, Gimnastyka Powietrzna School Warszawa oraz zespół „Harmonic”, Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego Środa Wielkopolska;
  • wyróżnienie II stopnia - Amelia Kurnyta, Strefa Wysokich Lotów Białystok oraz zespół „Bez Stylu i Nazwy”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie.

Pomimo pandemii i ograniczeń związanych z możliwościami udziału w treningach, uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a pasja i zaangażowanie tancerzy i instruktorów pozwoliła przetrwać i doczekać się możliwości udziału w festiwalach, turniejach i zawodach na żywo.

Źródło: Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli św. Urszuli