Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji

21 Stycznia 2019

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji

Odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu odbyła się w miniony czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę jednostki.

W miniony czwartek, w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach w odprawie uczestniczyli również Starosta Powiatu Szamotulskiego Pani Beata Hanyżak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Pan Dariusz Wachowiak, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej w Szamotułach Pani Katarzyna Ryżyńska- Banasiak.

W trakcie spotkania, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach mł. insp. Tomasz Piechota podsumowali pracę policjantów  z terenu powiatu szamotulskiego za 2018 rok. Przedstawiciele lokalnych samorządów oraz prokuratury również podsumowali współpracę reprezentowanych instytucji z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Odprawę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, który pozytywnie ocenił pracę policjantów oraz przedstawił najważniejsze kierunki i priorytety pracy, jakie czekają funkcjonariuszy w bieżącym 2019 roku. Pan Komendant zwrócił uwagę m. in. na konieczność pracy nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz nad zwalczaniem przestępczości gospodarczej i cyberprzestępczości. Podsumowując odprawę, insp. Chmielewski zwrócił uwagę policjantów na to, aby każdego dnia zakładając policyjny mundur i idąc do służby pamiętali o rocie ślubowania.

treść i zdjęcia - KPP Szamotuły