Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Oddziały szpitalne SP ZOZ w Szamotułach od piątku (..)

Oddziały szpitalne SP ZOZ w Szamotułach od piątku przekształcone w oddziały covidowe. Poradnie i pracownie nadal działają.

31 Marca 2021

Decyzja o utworzeniu szpitala jednoimiennego

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z dnia 30 marca 2021 roku wydaną na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oddziały w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach zostaną przekształcone w obszary covidowe.

W ostatnich tygodniach w Powiecie Szamotulskim odnotowano rekordową, w skali ogólnopolskiej, liczbę osób zakażonych koronawirusem. Nie ulega wątpliwości, że ten fakt jest przyczyną decyzji Wojewody Wielkopolskiego o przekształceniu oddziałów szpitala na obszary covidowe.

Zawieszenie funkcjonowania poszczególnych oddziałów

Od piątku 2 kwietnia SP ZOZ w Szamotułach będzie posiadał 98 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Czasowo zawieszone zostanie działanie oddziałów: Dziecięcego, Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, Ginekologiczno-Położniczego, Noworodkowego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wewnętrznego.

Pacjenci wymagający hospitalizacji nie związanej z COVID-19 będą transportowani lub kierowani do innych szpitali w Wielkopolsce.

Poradnie nadal funkcjonują

Nadal funkcjonują wszystkie poradnie specjalistyczne: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chorób płuc i gruźlicy, diabetologiczna, dermatologiczna, położniczo-ginekologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, ortopedyczna, otolaryngologiczna, reumatologiczna, urologiczna, zdrowia psychicznego, medycyny pracy.

Pracownie RTG, EEG, Serologii oraz Laboratorium będą działały bez zmian. Działalność części pracowni zostanie zawieszona od 1 do 16 kwietnia: Endoskopia, Tomografia Komputerowa, Rehabilitacja, USG.

Czas wytężonej pracy

W szpitalu prowadzone są intensywne prace mające zapewnić odpowiednią infrastrukturę przeznaczoną do przyjmowania osób z COVID-19.

"Szpital Powiatowy w Szamotułach stoi przed największym wyzwaniem w swojej historii. Zapewniam, że nasi pracownicy, mimo przemęczenia po rocznej walce z SARS-CoV-2, dają z siebie absolutnie wszystko, aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo i opiekę medyczną Pacjentom. Obiecałem  Staroście Beacie Hanyżak, że po zrealizowaniu decyzji Wojewody pierwszym działaniem będzie opracowanie szczegółowego planu powrotu wszystkich oddziałów szpitalnych do dotychczasowego funkcjonowania" - mówi dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

do góry