Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowy sprzęt transportowy do przewozu osób (..)

Nowy sprzęt transportowy do przewozu osób niepełnosprawnych już w użytku

20 Stycznia 2020

Nowy sprzęt transportowy do przewozu osób niepełnosprawnych już w użytku

17 stycznia br., w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach, miało miejsce uroczyste przekazanie do użytku 2 specjalistycznych samochodów służących do transportu osób niepełnosprawnych. W obecności przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Szamotulskiego, Miasta i Gminy Szamotuły oraz zaproszonych gości, przekazano w ręce podopiecznych Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach oraz Domu Pomocy w Chojnie, samochody, któreo dtąd będą służyć im w codziennym organizowaniu aktywności społecznej. Zadanie to zostało wykonane w ramach realizacji w Powiecie Szamotulskim Programu Wyrównywania Różnic Między Reginami w latach 2016-2019. Celem programu jest wyrównanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących tereny słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie. To już kolejne tego rodzaju ważne zadanie zrealizowane w ramach programu w Powiecie Szamotulskim. Projektodawcami zakupu był Powiat Szamotulski (69 932, 00 zł) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach (56 612,65 zł), przy udziale Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu (148 847,35 zł).