Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowoczesny ambulans już w Pniewach

Nowoczesny ambulans już w Pniewach

27 Marca 2020

W piątek, 27 marca br. do podstacji Pogotowia Ratunkowego w Pniewach został przekazany nowoczesny ambulans,  do użytku  mieszkańców całego Powiatu.

MAN TGE o mocy 177 KM, w nietypowym, żółtym kolorze, będzie pojazdem podstawowego zespołu ratownictwa medycznego (P). Takie karetki kierowane są najczęściej do wypadków, urazów czy zachorowań.

Pojazd jest wyposażony w defibrylator Lifepak 15, który umożliwi dokładne monitorowanie stanu Pacjenta w sposób nieinwazyjny i przekazywanie tej informacji bezpośrednio do Szpitala.

- Obsadę karetki P stanowi co najmniej dwóch ratowników medycznych. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu, może zastąpić także ambulans typu S, który dysponowany jest w stanach zagrożenia życia - mówi Karolina Kukuła, Koordynatorka Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Całkowity koszt ambulansu wyniósł 447 000 zł. W tym 400 000 zł zostało przekazane z budżetu Ministra Zdrowia, a 40 000 zł na wyposażenie karetki sfinansowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe POSTĘP Sp. z o.o. z Pniew.

- Za starania włożone w pozyskanie środków, szczególne podziękowania kieruję do Pana  Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak. W uzyskaniu pieniędzy na doposażenie karetki pomógł Jarosław Przewoźny, Burmistrzowi Gminy Pniewy  - powiedział Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

do góry