Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Never Give Up! - solidarni z Włochami

Never Give Up! - solidarni z Włochami

15 Kwietnia 2020

Czy stać nas na okazanie wsparcia innym, gdy sami jesteśmy w potrzebie? Oczywiście!

Przykładem może być akcja „Never Give Up”, w którą w ostatnim czasie włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Szamotułach. Inicjatywa rozpoczęta przez nauczycielkę języka angielskiego Panią Patrycję Łowigus, polegała na przygotowaniu przez uczniów rysunków ze słowami otuchy i przesłaniu ich do zaprzyjaźnionej szkoły we włoskim Castellarano. Gest ten miał być aktem solidarności z rówieśnikami z zagranicy.

Odzew uczniów przeszedł najśmielsze oczekiwania. Pomimo trwającej narodowej kwarantanny, zdalnego nauczania i uciążliwej izolacji, dzieci włączyły się do akcji z wielkim zaangażowaniem, a wiele z nich namówiło do udziału całe rodziny. Powstała robiąca wrażenie zdalna galeria (kliknij), w której oprócz rysunków i plakatów, można było znaleźć wykonane przez uczennice domowe nagrania piosenki „Never Give Up” („Nigdy się nie poddawaj”). Warto wspomnieć, że utwór ten został napisany przez Paolo Iotti - nauczyciela, metodyka i muzyka z Castellarano, a jego przekaz zainspirował szamotulan do podjęcia całej inicjatywy.

Działania podopiecznych szamotulskich placówek zostały docenione przez lokalną włoską prasę. Z pewnością nie pozostają też niezauważone w Polsce.

Drodzy uczniowie, dziękujemy Wam za Wasze dobro i wrażliwość, jesteśmy z Was dumni!

 

do góry