Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania (..)

Nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

12 Marca 2020

W dniu 12 marca br. o godz.11.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach zwołano nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem m. in. włodarzy Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Wicestarosty Szamotulskiego Rałała Zimny, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach, Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach, Dyrektora Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Włodzimierza Kaczmarka. Pani Agnieszka Jachnik Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach omówiła szczegółowo schemat postępowania   dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej, w przypadku pacjenta podejrzanego o zakażenie  koronawirusem. Ponadto tematem  posiedzenia była niecodzienna  sytuacja, mająca  miejsce wczoraj  ok. godz. 18 w SP ZOZ w Szamotułach, kiedy do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej  zgłosił się pacjent z objawami wskazującymi na zakażenie koronawirusem.

W związku z powyższym przypominamy wszystkim mieszkańcom Powiatu Szamotulskiego, że w przypadku kiedy istnieje podejrzenie o zakażenie koronowirusem należy bezwzględnie  pozostać w domu, unikać kontaktu z innymi osobami, telefonicznie skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki medycznej oraz służbami sanitarnymi -  do których numery kontaktowe znajdziecie Państwo poniżej. Ważne by nie zgłaszać się osobiście do POZ, ani szpitala. Jest to podyktowane bezpieczeństwem epidemiologicznym  innych mieszkańców powiatu.

Ponadto przypominamy, iż informacje dotyczące aktualnej liczby zakażonych  na terenie Województwa Wielkopolskiego znajdują się na stronie WWW Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pod linkiem: