Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania (..)

Nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szamotułach

8 Czerwca 2021

Wczoraj tj. 7 czerwca o godz. 14:00 odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szamotułach. Głównym tematem spotkania było zagrożenie afrykańskim pomorem świń w powiecie szamotulskim.

W związku z potwierdzeniem ogniska ASF u świń w miejscowości Gnuszyn (powiat międzychodzki) Wojewoda Wielkopolski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego. Na jego podstawie część powiatu szamotulskiego została objęta obszarem zapowietrzonym oraz obszarem zagrożonym, na których obowiązują stosowne zakazy i nakazy.

Na posiedzeniu Zespołu Powiatowy Lekarz Weterynarii w Szamotułach omówił treść w/w rozporządzenia, a także przedstawił działania jakie zostały podjęte.

Dzisiaj na wyznaczonych drogach powiatowych zostaną zamontowane stosowne  tablice informujące.

Posiedzenie Powiatowego Sztab Kryzysowy

Powiatowy Sztan

UWAGA KIEROWCY! Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r. // Rynek w Szamotułach: zmiana organizacji ruchu od 9.08.