Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nadciąga II edycja Samsung River Triathlon

Nadciąga II edycja Samsung River Triathlon

15 Kwietnia 2022

Już tylko miesiąc i trzy tygodnie zostało do pierwszego startu II edycji Samsung River Triathlon Series. Znane już są terminy wszystkich etapów w tegorocznego cyklu. Organizator - Fundacja „Jeszcze więcej sportu” nie zwalnia tempa, płynie z prądem rzeki, wzmocniła swój skład współorganizatorów, a to wszystko by nadchodzący sezon zarówno dla zawodników, jak i kibiców był jeszcze lepszy.  Sześć imprez sportowych, w trzy miesiące, na dwóch dystansach połączy tak samo jak 2021 roku jedna rzeka Warta.

Organizator doskonale wie, że cykl Samsung River Triathlon Series przyciąga profesjonalistów oraz zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem. Sponsorem tytularnym po raz drugi będzie znana z pierwszego cyklu firma Samsung, a patronatem objęła wydarzenie Starosta Szamotulski Beata Hanyżak. Znakami rozpoznawczymi tego najmłodszego w Polsce cyklu triathlonowych zmagań niezmiennie pozostaje rzeka Warta, nadwarciańskie trasy kolarskie i biegowe, dystans dopasowany do możliwości naszych zawodników, cenne nagrody oraz niepowtarzalna rodzinno-sportowa atmosferę (www.rivertriathlon.pl/film-promujacy-ii-sezon-cyklu-samsung-river-triathlon-series/)  

Co starego i nowego w II edycji Samsung River Triathlon Series?

Zawodnicy, podobnie jak w minionym sezonie 2021 będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów:

  • „ćwiartka” - 1/4 IM  na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu
  • dla rozpoczynających przygodę z TRI - 1/8 IM na który składa się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Na obu oczywiście można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu zostaną udekorowani najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz Open na każdym dystansie.

Zapisy na tegoroczne zmagania ruszyły z początkiem roku, na listach startowych jest już prawie 800 zapisanych zawodników , na zawody można się cały czas zapisywać, najkorzystniejsza cena oczywiście za cały cykl. Zapisy prowadzone są na: https://rivertriathlon.pl/rejestracja/

Do startów w II edycji Samsung River Triathlon Series zapraszają Przemysław Szymanowski ( www.facebook.com/szymanowskitriathlonteam ) , Łukasz Kalaszczyńki (www.facebook.com/dawajkalach) oraz Robert Czysz (www.facebook.com/Czysz94/ ) wszyscy są utytułowanymi zawodnikami TRI, którzy swoją pasję do triathlonu rozpoczęli w bardzo młodym wieku.

Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch nowych miastach nad rzeką Wartą w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie już 5 czerwca 2022 nastąpi inauguracja sezonu oraz w Międzychodzie - 14 sierpnia 2022. Pozostałe lokalizacje pozostają niezmienne z poprzedniego sezonu: Wronki - 19 czerwca 2022, Konin - 3 lipca 2022 oraz Koło - 24 lipca 2022.

Samsung River Triathlon Series w 2022 ponownie zawita z finałem do Uniejowa - polskiej stolicy term. Bezpośrednio po zakończonych zawodach podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych. Mamy nadzieję, że tradycją stanie się wręczenie tych ważnych nagród przez przedstawicieli Sponsorów i Miast Partnerskich.

Powiat Szamotulski ma przyjemność po raz kolejny gościć to niezwykłe wydarzenie oraz wspierać organizatorów i zawodników. Każdemu uczestnikowi życzymy powodzenia w zmaganiach oraz jak najlepszych wyników.

do góry