Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Na szlakach Niepodległości

Na szlakach Niepodległości

20 Listopada 2023

Turyści z  szamotulskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego tradycyjnie już uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości na rajdowych szlakach.

Na mecie XXVII już Rajdu Niepodległości, jaki odbył się  w minioną sobotę 18 listopada, stawiło się ponad 470 uczestników.

W tym roku impreza przypomniała także o 160-rocznicy Powstania Styczniowego i udziale mieszkańców naszego regionu w wydarzeniach tego okresu. Stąd właśnie odznaka z wizerunkiem Edmunda Calliera - urodzonego w Szamotułach dowódcy powstania na Mazowszu oraz trójpolowym godłem Rzeczypospolitej oraz Notatniki Pamięci, które otrzymali wszyscy uczestnicy. 

Na metę w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach dotarły drużyny z  Pniew, Międzychodu, Chełmna, Brodziszewa,  Nojewa, Ostroroga, Otorowa, Szamotuł, Lubosza, Poznania i Bytynia.

W trakcie podsumowania imprezy, dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczał m.in. Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny.

W tradycyjnym konkursie wiedzy historycznej i krajoznawczej  zwyciężyła Marlena Załucka z Pniew, przed Szymonem Cieślarczykiem z Chełmna i Stanisławem Woźniakiem z Lubosza, natomiast w  w konkursie piosenki patriotycznej SP 2 Międzychód, przed Lilianną Tomkowiak z Pniew i SP w Ostrorogu. Rozegrano także szereg konkursó sprawnościowych.

Organizacja tegorocznego Rajdu Niepodległości wsparta została przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Zarząd Główny PTTK, Powiat Szamotulski, który był reprezentowany przez Wicestarostę Szamotulskiego Rafała Zimny oraz Miasto i Gminę Szamotuły, natomiast organizację mety zapewnili pracownicy i młodzież Zespołu Szkół nr 2. Dziękujemy!

do góry