Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Maturzyści opuścili mury naszych szkół

Maturzyści opuścili mury naszych szkół

2 Maja 2022

29 kwietnia 2022 r. to wyjątkowy dzień, który na zawsze zapisze się w pamięci tegorocznych maturzystów. Tego dnia bowiem zakończyli oni edukację w szkołach średnich prowadzonych przez nasz powiat. W uroczystościach Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022 udział wzięli także przedstawiciele Zarządu Powiatu Szamotulskiego: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny oraz Członek Zarządu Powiatu Maciej Trąbczyński, którzy mieli przyjemność wręczyć stypendia uczniom z najwyższymi wynikami. Były momenty zadumy, chwile szczęścia i wzruszenia. Dyrektorzy szkół podkreślali jak ważnym jest etap edukacji w szkołach średnich. Obecni absolwenci wkraczali do liceów i techników jako młodzi ludzie, a wychodzą z nich jako dorośli i bardziej dojrzalsi.

Zamykające się w piątkowe popołudnie drzwi placówek prowadzą do następnych, za którymi czekają następne doświadczenia i sukcesy, chwile radości, wymarzony zawód, rodzina i wiele innych momentów czekających na właściwy czas.

Jednak aby do tego doszło. Aby młodzi dorośli mogli zacząć realizować swoje plany i marzenia muszą stawić czoła jeszcze jednemu, najważniejszemu egzaminowi w ich życiu- maturze. Życzymy wszystkim jak najwyższych wyników. Bądźcie pewni siebie i swoich umiejętności. Do tego sprawdzianu przygotowywaliście się przecież całe życie.

do góry