Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Matury 2020 - czas start już w poniedziałek 8 czerwca br.

Matury 2020 - czas start już w poniedziałek 8 czerwca br.

5 Czerwca 2020

Egzaminy maturalne, do których w Powiecie Szamotulskim przystąpi ponad 400 osób,  w tym tegorocznych absolwentów 310 osób, (z techników- 143 osób oraz  liceów 167 osób), będą się różnić od tych z lat ubiegłych pod wieloma względami. Mowa tutaj przede wszystkim o wymogach  sanitarnych, którym sprostać będą musieli nie tylko uczniowie, ale wszyscy pracownicy szkół.

Najważniejszą jednak zmianą dotyczącą egzaminów maturalnych 2020 jest fakt, że uczniowie nie będą przystępować w tym roku do części ustnej. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Edukacji Narodowej jako jeden z kroków mających zahamować ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa. W poniedziałek absolwenci zmierzą się na początek z testami z języka polskiego, które będą odbywać się pod ścisłym reżimem sanitarnym. We wszystkich placówkach oświatowych, dla których Powiat Szamotulski jest organem prowadzącym przygotowania do egzaminów maturalnych weszły na ostatnią prostą, by zapewnić maturzystom pełne bezpieczeństwo sanitarne. Oto krótka fotorelacja ze stanu obiektów.