Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Masz wiedzę. Masz zawód. Masz pracę.

Masz wiedzę. Masz zawód. Masz pracę.

8 Lutego 2021

Wspólne zdjęcie przedstawicieli władz Powiatu Szamotulskiego, Dyrektora ZS nr 2 we Wronkach i przedstawicieli firmy SPOMASZMasz wiedzę. Masz zawód. Masz pracę - pod tymi hasłami w styczniu 2021 roku rozpoczął się wspólny projekt Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach oraz firmy Spomasz-Wronki Grupa Ferrum Sp. z o.o.-  największego lokalnego pracodawcy dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia, w takich zawodach jak: ślusarz, operator maszyn i elektryk.

5 lutego br. Starosta Beata Hanyżak i Wicestarosta Rafał Zimny odbyli spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego Sławomirem Barszczewskim i prezesem Spomasz Wronki Grupa Ferrum Sp. z o.o Wojciechem Labackim, w trakcie którego zostały omówione szczegóły projektu dotyczącego utworzenia branżowej klasy patronackiej.

Prezes Spomasz-Wronki Wojciech Labacki oraz dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski doskonale rozumieją potrzebę wzmacniania pozycji szkoły branżowej oraz wszechstronnego kształcenia uczniów w zawodach, które są bardzo pożądane na wronieckim rynku pracy.

Zespół, który składa się z przedstawicieli szkoły i firmy Spomasz Wronki, wyznaczył sobie ambitne cele do realizacji w bieżącym roku kalendarzowym. Podstawowe zadanie dla obu stron jest jedno: wzmocnić rolę nauczania branżowego, dzięki któremu uczniowie kończący szkołę w zawodach ślusarz, operator maszyn i elektryk będą doskonale przygotowanymi czeladnikami. Bardzo ciekawa i satysfakcjonująca  młodych ludzi praca w firmie Spomasz, możliwości rozwoju oraz atrakcyjne zarobki, jakie czekają na przyszłego pracownika ułatwią wybór zakładu pracy.

Pierwszym punktem projektu było spotkanie mistrzów w zawodzie z kierownikiem szkolenia praktycznego Joanną Kurek i wicedyrektor szkoły Joanną Kubiak. Spotkanie odbyło się 7 stycznia br. i dotyczyło realizacji podstaw programowych zawodów, które są nauczane praktycznie w firmie Spomasz- Wronki. Mistrzowie zawodu są najważniejszym ogniwem w procesie nauczania uczniów. To od nich zależy przygotowanie merytoryczne i praktyczne przyszłych pracowników. W firmie Spomasz Wronki nauczyciele praktycznej nauki zawodu są doskonale do tego zadania przygotowani, a spotkania z przedstawicielami szkoły pomogą usystematyzować wiedzę dotyczącą metodyki nauczania zawodu i przygotowania uczniów do egzaminu czeladniczego.

Kolejnym punktem projektu jest stworzenie w firmie Spomasz-Wronki, w ramach praktycznej nauki zawodu, tzw. „szkółki spawalniczej”, w której uczniowie klas II i III pobierający naukę w zawodzie ślusarz, będą poznawać podstawy spawania. Zajęcia rozpoczną się w połowie stycznia pod okiem doświadczonego spawacza pana Jacka Batury.

Finalnym efektem pracy uczniów na kursie spawania będą metalowe ławki, które zostaną wykonane dla macierzystej szkoły.

 Projekt przedstawiony w Starostwie spotkał się z dużą przychylnością i zrozumieniem ze strony władz samorządowych, dzięki czemu jego kolejne punkty mogą być realizowane.

 

Źródło: ZS nr 2 we Wronkach

do góry