Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Manewry poszukiwawczo-ratownicze „PUSZCZA2023”

Manewry poszukiwawczo-ratownicze „PUSZCZA2023”

5 Czerwca 2023

Dnia 3 czerwca br. odbyły się manewry poszukiwawczo-ratownicze „PUSZCZA2023” z zakresu technik i taktyk poszukiwań osób zaginionych na terenach leśnych. Organizatorem wydarzenia była Grupa Ratownictwa PCK Poznań przy wsparciu Powiatu Szamotulskiego. Głównym celem ćwiczeń było zwiększenie poziomu wiedzy związanej ze sprawnym i bezpiecznym odnalezieniem osób poszukiwanych w terenach leśnych, a tym samym ochrona zdrowia i życia mieszkańców, a także wzmocnienie potencjału poszukiwawczego osób zaginionych i techniki prowadzonych działań.

W ćwiczeniach brali udział przedstawiciele z: Grupy Ratowniczej PCK Poznań, Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4  PSP w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Komisariatu Policji we Wronkach, Straży Leśnej Nadleśnictwa we Wronkach, oraz wybrane Ochotnicze Straże Pożarne (Słopanowo, Wronki, Samołęż, obrzycko, Bobulczyn, Piotrowo i Amica). Z ramienia Powiatu Szamotulskiego w roli obserwatora uczestniczył Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny.

Manewry zostały podzielone na dwa bloki, część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej odbyły się prelekcje nt. szkodnictwa na terenie leśnym, udziału psów w poszukiwaniach, a także wprowadzono słuchaczy do podstawowych elementów i technik poszukiwań. Następnie uczestnicy udali się na teren ćwiczeń. Po zakończonych manewrach odbyło się podsumowanie wydarzenia, a także wręczono pamiątkowe dyplomy.

 

 

do góry