Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Leśna” winda w szpitalu w Szamotułach

„Leśna” winda w szpitalu w Szamotułach

23 Czerwca 2021

Dziś rano 23 czerwca br. w SP ZOZ w Szamotułach uruchomiono nową windę, która zastąpiła wysłużony, kilkudziesięcioletni dźwig osobowy. Winda została zbudowana także jako miejsce krótkiego relaksu dla pacjentów i personelu szpitala. Tego chyba jeszcze w ochronie zdrowia nie było...

Wyjątkowa winda ma właściwości antystresowe - na ścianach windy znajduje się fototapeta przedstawiająca zielony bór sosnowy, z głośników słychać  śpiew ptaków - wirtualnych mieszkańców lasu sosnowego, a dyfuzory aromaterapeutyczne wydzielają zapach zielonych roślin.

Całkowity koszt wymiany dźwigu wyniósł ok. 300 tys. zł. Inwestycja sfinansowana została w całości  ze środków własnych SP ZOZ w Szamotułach.

-Do szpitala przychodzą cierpiący i zdenerwowani ludzie. Personel zaś narażony jest na stres, związany z wykonywanym zawodem. Zjawisko to było zwielokrotnione przez epidemię COVID-19. Dlatego, przy okazji wymiany windy na nową, zdecydowałem o lekkiej antystresowej modyfikacji - tłumaczy Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach. - Mam nadzieję, że te kilkanaście sekund jazdy windą będzie obniżało poziom stresu pacjentów i pracowników oraz pozwoli im na chwilę wyciszenia. Dziś widna ruszyła i mamy nadzieje, że  będzie pracować długo i bezpiecznie.

Na pierwszy przejazd windą udali się przedstawiciele władz - Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Wicestarosta Rafał Zimny, aby na własnej skórze poczuć efekty tego pomysłu.

-Szanowni Państwo, cieszymy się z  Wicestarostą, że możemy tutaj dzisiaj być i dokonać odbioru nowej windy. Widzieliśmy konieczność modernizacji windy dla personelu i pacjentów, dlatego cieszę się z tego, iż współpraca z dyrekcją szpitala, ze stroną rządową i samorządową Województwa przebiegała w sposób umożliwiający  wyasygnowanie środków  własnych  na realizację tego przedsięwzięcia. Dziękuję przy tej okazji jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w walkę z  pandemią i pracę w trudnych pandemicznych warunkach.

Nowa winda w SPZOZ

Nowa winda w SPZOZ

do góry