Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

29 Października 2019

Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

W miniony piątek 25 października, uroczyście otwarto w Radzynach nową Leśną Polanę Edukacyjną. Polana zlokalizowana jest w lesie przy ul. Głównej 16 i wchodzi w skład Gospodarstwa Agro Zalew.

Pomysł na to miejsce zrodził się w głowach członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Radzyny „Radzyńskie Zagajniki”, jako ubogacenie istniejącej już oferty turystycznej oraz stworzenie dodatkowej atrakcji w wiosce tematycznej.

Pracując nad koncepcją miejsca Stowarzyszenie współpracowało bezpośrednio z obecnym na ceremonii otwarcia dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Panem Tomaszem Markiewiczem oraz Nadleśnictwem Pniewy. Pniewskie Nadleśnictwo wsparło też inwestycję finansowo.

Wszystkich miłośników przyrody serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca!

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga Samołęż - Stróżki: zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego (km 49.199) w terminie 20-22.07.2021 r. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach) zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08.