Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Koszykarki z Leśnej na trzecim miejscu w finale rejonu i (..)

Koszykarki z Leśnej na trzecim miejscu w finale rejonu i ósmym w Wielkopolsce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

27 Marca 2019

Dziewczęca reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach wraz z trenerem. Dziewczyny ubrane w biało-czerwone stroje sportowe. Trener ubrany w ciemny dres.

W Opalenicy 18 marca rozegrany został finał Rejonu Poznań - Zachód, Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze reprezentantki dotarły do tego etapu wygrywając wcześniej mistrzostwo powiatu i awansując w półfinale rejonu. Dzięki temu miały możliwość zagrać w finale rejonu, gdzie do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny (finaliści półfinałów): Opalenica, Swarzędz, Grodzisk i Wronki. Gimnazjalistki z Leśnej w pierwszym meczu uległy koleżankom z Opalenicy, na co dzień zawodniczkom klubu koszykarskiego MKS Opalenica. W meczu o trzecie miejsce nasze koszykarki zmierzyły się z dziewczynami z Grodziska i był to zdecydowanie najciekawszy pojedynek turnieju, dwóch drużyn o podobnym potencjale. O wygranej naszej drużyny zadecydowały ostatnie sekundy tego dramatycznego pojedynku. Czterdzieści sekund przed końcem był jeszcze remis, ale nasze dziewczyny zagrały mądrze i 5 sekund przed końcem meczu zdobyły punkt i puchar za trzecie miejsce w finale rejonu, zarazem kończąc zmagania Szkolnego Związku Sportowego na 8 pozycji w Wielkopolsce.

Skład: Wiktoria Dopierała, Wiktoria Dudziak, Zuzia Kaczmarek, Zosia Kozber (K), Nadia Matuszak, Natalia Piotrowska i Weronika Roszak. Trener / opiekun : Maciej Trojanek

Treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach

Dwie drużyny koszykarskie dziewcząt ubrane w sportowe stroje drużynowe. Jedna drużyna z Szamotuł ubrana w biało-czerwone stroje, druga drużyna ubrana w niebiesko-białe stroje. Drużyna z Szamotuł trzyma statuetkę. W tle trybuny z kibicami.