Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Komunikat dot. obsługi spraw zbycia, nabycia, (..)

Komunikat dot. obsługi spraw zbycia, nabycia, wyrejestrowania pojazdu

24 Maja 2021

Informujemy, że osoby które zamierzają zgłosić zbycie, nabycie, wyrejestrowanie pojazdu (demontaż) mogą to zrobić bez konieczności bezpośredniej wizyty w Wydziale Komunikacji i oczekiwania w kolejce.

ZBYCIE/NABYCIE pojazdu

1. Zgłoszenie tradycyjną pocztą:
    • przesłanie pocztą wypełnionego druku zgłoszenia nabycia/sprzedaży wraz z kserokopią umowy kupna/sprzedaży
  2. Zgłoszenie poprzez:
    • przesłanie skanu wypełnionego druku zgłoszenia nabycia/sprzedaży wraz z kserokopią umowy kupna/sprzedaży poprzez jedną z platform:
      • epuap.gov.pl/wps/portal należy posiadać aktywny profil zaufany na platformie e-puap lub posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny
      • www.esp.pwpw.pl to Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemów Informatycznych Pojazdu i Kierowcy (ESP PiK) udostępniona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. w imieniu urzędów zwaną dalej „PWPW”, gdzie należy założyć konto lub zalogować się jako istniejący użytkownik

WYREJESTROWANIE (DEMONTAŻ) pojazdu

Osoby zgłaszające demontaż pojazdu (wyrejestrowanie) mogą dokonać czynności poprzez przesłanie dokumentów wraz z tablicami rejestracyjnymi na adres Starostwa Powiatowego w Szamotułach Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg; ul. Wojska Polskiego 4, 64-500 Szamotuły.