Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Komunikat dla klientów Starostwa Powiatowego w Szamotułach

Komunikat dla klientów Starostwa Powiatowego w Szamotułach

22 Lipca 2020

Komunikat dla klientów Starostwa Powiatowego w Szamotułach

Uprzejmie przypominamy, że na terenie oraz w budynkach Starostwa Powiatowego nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Wobec powyższego przypominamy, obowiązujące wszystkich odwiedzających tutejsze Starostwo Powiatowe, zasady:

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych.

Na czym polega? Usta i nos należy zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie ma możliwości zachowania 1,5 metra odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej - np. sklepach, w komunikacji zbiorowej.

Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:

• w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.