Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
 • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
 • ul. Wojska Polskiego 4,
  64-500 Szamotuły
 • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Komunikat Starosty Szamotulskiego z dnia 22 maja 2020 r.

Komunikat Starosty Szamotulskiego z dnia 22 maja 2020 r.

22 Maja 2020

Herb Powiatu Szamotulskiego

Komunikat Starosty Szamotulskiego 

z dnia 22 maja 2020 r.

dotyczący obsługi klientów

Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg

Starostwa Powiatowego w Szamotułach

 

W związku z ogłoszeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i wprowadzeniem ograniczeń oraz w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii poz. 878 z dnia 16.05.br, informuję, co następuje:

Poniżej przedstawiamy Państwu nowe procedury, które wdrażamy od dnia 25 maja 2020 r. do odwołania, w obsłudze interesantów przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg tut. Starostwa, w celu umożliwienia Państwu bezpiecznego realizowania wszystkich spraw. Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie według kolejności przybywajacych Klientów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących realizowanych spraw w Wydziale należy wybrać odpowiedni numer telefonu pod którym urzędnicy odpowiedzą na Państwa pytania:

 

 1. Rejestracja pojazdów, przerejestrowanie, wycofanie czasowe pojazdu z ruchu, tabliczki znamionowe i nr VIN - 61 292 87 32
 2. Odbiór i wymiana dowodu rejestracyjnego, zgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu, wyrejestrowania pojazdu, wtórniki dokumentów oraz adnotacje w dowodzie rejestracyjnym - 61 292 87 34
 3. Sprawy związane z wydawaniem i zatrzymaniem prawa jazdy - 61 292 87 36
 4. Wydawanie licencji na transport, OSK i SKP - 61 292 87 35
 5. Wszelkie inne, niezbędne informacje i uwagi związane z działalnością Wydziału prosimy kierować do Dyrektora pod numer telefonu: 61 292 87 31
 6. Z uwagi na ww. zmiany funkcjonowania Wydziału informujemy, że z dniem 22 maja br dotychczasowa skrzynka email: zostaje wyłączona.
 7. Nadal do odwołania wyłączony zostaje także system umożliwiający umawianie wizyty w Wydziale przez internet.
 8. Ze względów ochrony sanitarnej klienci Wydziału oczekiwać powinni na wewnętrznym parkingu a wpuszczanie do budynku osób dokonywać będzie pracownik ochrony lub pracownik urzędu, po wywołaniu poprzez głośnik, zgodnie z kolejnością. 
 9. Realizacja obsługi na dany dzień w Wydziale odbywać się będzie co do zasady zgodnie z Regulaminem Obsługi Klientów wprowadzonym Zarządzeniem Starosty 18 listopada 2019r., opublikowanym na stronie: http://kd.powiat-szamotuly.pl/files/regulamin.pdf co oznacza, że każdy klient chcąc załatwić sprawę z kategorii: prawo jazdy, rejestracja pojazdów oraz transport może za jednym podejściem załatwić JEDNĄ sprawę. Natomiast sprawy z kategorii dowody rejestracyjne - jednorazowo można załatwić TRZY sprawy.
 10. Przypomina się, że na terenie Starostwa obowiązuje stosowanie środków ochrony osobistej - maseczki, przyłbice oraz rękawiczki jednorazowe.

 

Równocześnie przypominamy, że pozostaje nadal możliwość zgłoszenia zbycia, nabycia i wyrejestrowania pojazdu za pomocą poczty tradycyjnej na adres tut. Starostwa, a także za pomocą platformy www.epuap.gov.pl lub przez stronę: www.esp.pwpw.pl.

Liczymy na Państwa zrozumienie wynikające z powagi sytuacji.

 

Starosta Szamotulski

/…/ Beata Hanyżak

do góry