Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejne wsparcie dla SP ZOZ w Szamotułach

Kolejne wsparcie dla SP ZOZ w Szamotułach

24 Kwietnia 2020

 

W środę 22 kwietnia br. w obecności Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak oraz Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach Remigiusza Pawelczaka, miało miejsce przekazanie wsparcia dla  szamotulskiego szpitala. Przedstawiciel Firmy AgriPlus Sp. z o. o.  w osobie Mirosława Dackiewicza Dyrektora ds. Rozwoju i PR, poprzez Fundację Smithfield, przekazał szamotulskiej lecznicy dary w postaci materiałów ochrony osobistej o wartości blisko 40 tys.zł, w których znalazły się najbardziej pożądane w sytuacji pandemii koronawirusa: 120 szt. gogli  wysokiej jakości, 10 000 szt. maseczek chirurgicznych, 20 000 szt. rękawiczek chirurgicznych, 640 szt. masek n95 = ffp2.

 

- Bardzo dziękuję za okazane Szpitalowi wsparcie. Otrzymane środki ochrony indywidualnej podniosą bezpieczeństwo zarówno Personelu, jak i Pacjentów. Dziękujemy także za wcześniejsze wsparcie finansowe. Przeznaczyliśmy je na zakup kombinezonów i maseczek ochronnych. Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie AgriPlus pomimo kryzysowej sytuacji epidemiologicznej, która dotknęła nas wszystkich - mówił dyrektor SP ZOZ  Remigiusz Pawelczak.

 

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak w imieniu Zarządu Powiatu Szamotulskiego wyraziła wdzięczność, za udzielone przez Firmę AgriPLus Sp. z o.o.  wsparcie,  tym bardziej, że była to już kolejna jego odsłona. Przypomnijmy, że Szpital otrzymał już 7 kwietnia br., pomoc finansową w wysokości 50 tys. zł, która przeznaczona została na zakup kombinezonów i maseczek ochronnych. Jest powodem do radości, że firmy zlokalizowane na terenie Powiatu Szamotulskiego dostrzegają potrzeby i udzielają konkretnego wsparcia na rzecz Pacjentów i Personelu szamotulskiej lecznicy, w czasie trudnej dla nas wszystkich epidemii koronawirusa.

 

 

do góry