Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejne ważne wideokonferencje Powiatowego Zespołu (..)

Kolejne ważne wideokonferencje Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

24 Kwietnia 2020

Dzisiaj o godz.12.00 odbyło się kolejne wideoposiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, przedstawicieli inspekcji, służb i straży z terenu Powiatu Szamotulskiego, Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach. Tematem spotkania była aktualna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Szamotulskim oraz działania profilaktyczne służb w tym zakresie.

Natomiast o godz. 12.45 odbyło się  wideoposiedzenie z udziałem Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Omówiono na nim  bieżącą sytuację epizootyczną na terenie Powiatu Szamotulskiego związaną z restrykcjami wprowadzonymi przez Wojewodę Wielkopolskiego w obszarach zagrożonym i zapowietrzonym, w celu zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).