Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna narada Starosty Szamotulskiego z samorządowcami

Kolejna narada Starosty Szamotulskiego z samorządowcami

4 Marca 2022

Dzisiaj w południe odbyła się narada Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak z Burmistrzami i Wójtami z naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli także Wicestarosta Rafał Zimny, Sekretarz Powiatu Sławomir Masłowski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach Jolanta Gałkowska i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach Jaromir Zieliński.

Na początku starosta przypomniała o obowiązujących zasadach przeprowadzania zbiórek darów i przyjętych procedurach przekazywania ich potrzebującym w Ukrainie. Podkreśliła, że zebrane w gminach środki najpierw mają trafić do uchodźców, którzy już znajdują się na terenie danej gminy. Następnie poprosiła włodarzy z powiatu szamotulskiego o monitorowanie liczby przybyłych obywateli Ukrainy w powiecie, celem koordynacji prowadzonych działań pomocowych.  

Z kolei Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawił zasady kierowania osób z Ukrainy, które się pojawiły na terenie powiatu, do punktów pobytowych prowadzonych przez Wojewodę. Omówił też dokumenty potwierdzające legalność pobytu uchodźców w naszym powiecie.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach zaprezentowała procedury związane z zatrudnieniem cudzoziemców uciekających przed wojną z Ukrainy.

Uczestnicy spotkania podzielili się doświadczeniami w zakresie  pomocy uchodźcom.

do góry