Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna dotacja dla szpitala. 2 miliony złotych na (..)

Kolejna dotacja dla szpitala. 2 miliony złotych na bezpieczeństwo pacjentów i personelu

17 Listopada 2022

Następna bardzo dobra wiadomość. Szpital Powiatowy w Szamotułach przeznaczy blisko 2 miliony złotych na poprawę swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieje się tak, dzięki kolejnemu dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Zdrowia.

Część środków szpital zamierza wykorzystać na nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostaną m.in. wózki do przewożenia Pacjentów, multifunkcyjne podnośniki, krzesła kąpielowo-toaletowe oraz sterowane elektrycznie łóżka. Placówka zostanie również wyposażona w nowe aparaty EKG i USG oraz pulsoksymetry.

Budynek szpitala zostanie przystosowany do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

- Na korytarzach umieścimy tabliczki informacyjne z oznaczeniami kierunkowymi w alfabecie Braille’a. Zakupione zostaną również pętle indukcyjne, które ułatwią komunikację z osobami niedosłyszącymi - informuje dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Zaplanowane inwestycje znacznie ułatwią osobom z niepełnosprawnościami przemieszczanie się w budynku szpitala. Na terenie placówki m.in. wykonana zostanie posadzka z materiałów antypoślizgowych oraz wymienione zostaną poręcze na klatkach schodowych.

Przystosowany zostanie także teren wokół budynku. W ramach projektu wyznaczone zostanie 10 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

- Planowane inwestycje zwiększą dostęp do opieki medycznej osobom z niepełnosprawnościami oraz podwyższą poziom świadczeń realizowanych w szpitalu, również dla osób w pełni sprawnych. To kolejny dowód na to, że nasza współpraca z Panią Poseł Martą Kubiak i Panią Starostą Beatą Hanyżak niesie efekty dla mieszkańców powiatu  - dodaje dyrektor Remigiusz Pawelczak.

Zgodnie z umową prace zostaną zakończone w sierpniu 2023 roku. Środki pozyskano w ramach Programu Dostępność Plus dla Zdrowia.

do góry