Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Jubileuszowa edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Jubileuszowa edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

18 Kwietnia 2023

Już tylko 30 dni dzieli nas od flagowego wydarzenia Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko: Equestrian Festival Baborówko. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ w tym roku międzynarodowe zawody odbędą się po raz piętnasty a w propozycjach pojawił się konkurs będący oficjalną Kwalifikacją Olimpijską FEI Paryż 2024 dla Grupy C. Udział w Festiwalu dotychczas potwierdziły już największe jeździeckie gwiazdy: Ingrid Klimke czy Michael Jung.

Festiwal Jeździecki Baborówko to czterodniowe zawody międzynarodowe w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, które od lat gromadzą w jednym miejscu najlepszych zawodników z całej Europy i nie tylko. W trakcie wydarzenia zostaną rozegrane konkursy najwyższej rangi, w tym CCIO4*-L, czyli oficjalna kwalifikacja Olimpijska FEI Paryż 2024 dla Grupy C. Pula nagród, wynosząca pół miliona złotych, ponownie uplasuje to wydarzenie wśród najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.
Podczas ostatniej edycji na listach startowych pojawili się: Michael Jung (złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro), Ingrid Klimke (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie) oraz Julia Krajewski (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro). Wśród jeźdźców nie brakowało również najlepszych polskich zawodników: Pawła Warszawskiego, Joanny Pawlak czy Mateusza Kiempy, którzy w tym roku powalczą o start w Paryżu. Taki zestaw nazwisk sprawia, że widownia może liczyć na najlepsze sportowe emocje.

Piętnasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbędzie się 18-21.05.2023 r. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej organizatora oraz w mediach społecznościowych (Baborówko Equestrian).

 

 

do góry