Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Iskierki błyszczą w Pradze!

Iskierki błyszczą w Pradze!

26 Sierpnia 2019

Iskierki błyszczą w Pradze!

Działająca przy UKS Wawrzyn Formacja Taneczna „Iskierki” po raz kolejny udowadnia co potrafi. Dziewczyny wróciły właśnie z Pragi, gdzie na 7 Otwartych Mistrzostwach Świata Mażoretek, w sposób wręcz popisowy zdobyły 4 medale dla Polski!

Show, którym szczególnie zachwyciły publiczność nosił tytuł „Alicja po drugiej stronie lustra”. Reprezentantki Polski w składzie: Hanna Barłóg, Oliwia Bilon, Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Gucia, Julia Hoffmann, Julia Lis, Martyna Mrowińska, Łucja Nowak, Aniela Ociepa, Zuzanna Prętka, Amelia Smolarkiewicz, Zuzanna Walorczyk wywalczyły nim złoty medal.

W doskonałej formie były również seniorki. W tej kategorii wiekowej nasz duet Blanka Michalska i Julia Dębska zdobył srebro.

Wicemistrzostwo Świata w kategorii Miniformacja pompom kadetki zdobyły natomiast: Zofia Grzybowska, Zuzanna Gucia, Kornelia Łuczak, Adrianna Kwaśny, Amelia Poznańska, Zuzanna Walorczyk oraz Joanna Urban.

Perfekcyjnie przygotowany przez zespół z Biezdrowa występ „KOTY”, zainscenizowany przez: Hannę Barłóg, Oliwię Bilon, Kornelię Grabarkiewicz, Zuzannę Gucia, Julię Hoffmann, Julię Lis, Martynę Mrowińska, Łucję Nowak, Anielę Ociepa, Zuzannę Prętka, Amelię Smolarkiewicz, Zuzannę Walorczyk, Martynę Tyrchan, Zofię Grzybowską, Kornelię Łuczak, Adriannę Kwaśny, Amelię Poznańską i Amelię Smolarkiewicz, nagrodzono medalem brązowym.

W pozostałych kategoriach wyróżniono:

- Defiladę PomPom La Bamba w kat. duet kadetki PomPom – 4 miejsce

- Minformację PomPom w kat. juniorki – 5 miejsce

- Występ solistki PomPom, w którym nasza seniorka Blanka Michalska zdobyła 10 miejsce.

Serdecznie gratulujemy całemu Zespołowi, trenerom i opiekunom.

Życzymy Wam dalszych sukcesów na polu sportowo-estradowym.