Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi"

III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi"

14 Września 2020

W niedzielę, 13 września br. w wielkopolskim Bralinie w powiecie kępińskim miało miejsce III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Na tym tradycyjnym święcie plonów nie zabrakło Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusza Wachowiaka. Po mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Abp. Stanisława Gądeckiego, korowód z dożynkowymi wieńcami ze wszystkich powiatów wielkopolski, któremu przewodniczył Premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Ministerstwa  Sportu, Ministerstwa  Spraw Zagranicznych, Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z samorządowcami  z całej wielkopolski, przemieścili się pod scenę. Tam, po oficjalnym przywitaniu, które było okazją do podziękowań całemu środowisku rolniczemu za trud pracy, rozpoczął się program artystyczny z obrzędem dożynkowym, wykonanym przez Zespół Tańca Poligrodzianie z Politechniki Poznańskiej. W programie artystycznym znalazł się również występ naszego rodzimego  Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.