Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/II sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

II sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

23 Maja 2024

22 maja odbyła się II sesja Rady Powiatu Szamotulskiego.

Omówiono sprawozdania: z działalności Zarządu Powiatu Szamotulskiego w okresie od 7 do 15 maja 2024 r. oraz z realizacji uchwał Rady Powiatu Szamotulskiego.

Następnie zapoznano się z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu w 2023 r.

Kolejnym etapem było podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XLVI/318/2023 Rady Powiatu Szamotulskiego z dnia 25 października 2023 r. w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Priorytetu 6 Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+) Działanie 6.1 Aktywizacja Zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy - projekty PUP.

Podjęto również następujące uchwały: w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Szamotulskiego na lata 2024 - 2037, w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2024 rok, w sprawie wyznaczenia osób do reprezentowania Powiatu Szamotulskiego w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski, w sprawie powołania Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach i zwołania jej pierwszego posiedzenia, w sprawie delegowania radnych powiatu do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz w sprawie wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu do określania podróży służbowej Przewodniczącemu Rady Powiatu Szamotulskiego.