Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek

14 Czerwca 2022

W minioną sobotę, tj. 11.06.2022 r., odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek, organizowany przez Szkołę Tańca i Ruchu LOREZNO. Turniej był objęty Patronatem Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak.

Turniej składał się z trzech bloków tanecznych, na których swoje umiejętności w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, prezentowało 65 par i solistów z całej Polski. Do Wronek przybyły pary z następujących miast: Szczecin, Gorzów Wlkp., Poznań, Kościan, Leszno, Zielona Góra, Nowy Tomyśl, Słubice, Kalisz, Deszczno, Krotoszyn, Wrocław, Jelenia Góra, Szamotuł i oczywiście gospodarze imprezy LORENZO Gaj Mały.

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek, przyciągnął wielu kibiców i miłośników tańca, a także przedstawicieli lokalnych władz oraz innych licznych sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknego wydarzenia. Powiat Szamotulski reprezentowany był przez Kazimierza Michalaka- Członka Zarządu Powiatu Szamotulskiego.  

Pary były oceniane przez profesjonalną komisję sędziowską składającą się z siedmiu sędziów oceniających (Poznań, Warszawa, Szczecin, Gorzów Wlkp.) oraz komisji skrutacyjnej.

Wszystkie pary finałowe oraz soliści, otrzymywali dyplom, a pierwsze trzy pary w każdej kategorii puchar, medal oraz upominki.

Galę wieczorną uświetniły pokazy Zespołu Mażoretkowego „Miraż", działającego przy Wronieckim Ośrodku Kultury, Obecne Mistrzynie Polski w kategorii scena baton w układzie scenicznym „Strachy 1 Wrony", oraz pokaz Formacji Pań Solo prowadzonej pod przewodnictwem Katarzyny Białek właścicielki Szkoły Tańca i Ruchu LORENZO.

Organizatorzy zebrali szereg gratulacji za przygotowanie wspaniałej imprezy i jednego z lepszych Turniejów w Wielkopolsce. Pary i opiekunowie z zadowoleniem opuścili I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek i z nadzieją na kolejne edycje.

do góry