Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/I Bieg Puszczy dobiegł końca

I Bieg Puszczy dobiegł końca

31 Października 2023

I Bieg Puszczy odbył się w minioną niedzielę we Wronkach i przyciągnął liczne grono biegaczy i miłośników sportu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i okazała się ogromnym sukcesem, pomimo początkowo niesprzyjającej pogody.

Bieg Puszczy we Wronkach to nowe wydarzenie biegowe w regionie, organizowane przez Wroniecki Klub Biegacza we współpracy z Nadleśnictwem Wronki, Gminą Wronki, Powiatem Szamotulskim oraz Młodzieżową Radą Gminy Wronki. Trasa tego najbardziej ekologicznego wydarzenia biegowego prowadziła przez malownicze tereny puszczy położonej wokół miasta, co dodatkowo dodawało uroku. Na starcie stanęło prawie 200 osób, w tym zarówno profesjonalni biegacze oraz chodziarze, jak i amatorzy. W biegu wziął udział również Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny.

Impreza została podzielona na dwa dystanse, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najdłuższy dystans wynosił 14 kilometrów, jednak była również możliwość wystartowania na 7,48 kilometra. Zawodnicy mieli do pokonania zarówno trudne odcinki z górskimi podbiegami, jak i płaskie odcinki w Puszczy Noteckiej.

Najlepsi biegacze walczyli o miejsca na podium i nagrody, jednak dla większości uczestników najważniejsze było zdrowe rywalizowanie i osiągnięcie własnych celów. Niezależnie od wyników, wszyscy zgodnie podkreślali piękno trasy oraz fantastyczną atmosferę i organizację wydarzenia.

I Bieg Puszczy we Wronkach był jak zawsze okazją do integracji mieszkańców i promocji zdrowego stylu życia. Organizatorzy deklarują, że bieg będzie nową tradycją we Wronkach i planują kolejne edycje w przyszłych latach z wydłużoną trasą, lecz szczegółów jeszcze nie zdradzają.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestników, co dowodzi, że bieganie ma wciąż swoje miejsce wśród ludzi i inspiruje do aktywności fizycznej.

do góry