Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Ewa Kopacz ogłosiła świetną wiadomość!

Ewa Kopacz ogłosiła świetną wiadomość!

8 Listopada 2024

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz zapowiedziała kontynuację programu leczenia zespołu stopy cukrzycowej! Wydarzenie miało miejsce w dniu 25 października 2024 r. podczas otwarcia fili biura poselskiego w Szamotułach.

Program zainicjowano w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach w 2022 roku. To pionierskie przedsięwzięcie, którego celem jest ochrona pacjentów przed amputacjami i wprowadzenie  świadczenia do koszyka świadczeń gwarantowanych.

Kwalifikację do pilotażu przeszło 260 osób. Zakwalifikowano 193 chorych, pozostali nie wymagali hospitalizacji i mogli być leczeni w poradniach. Pełny cykl leczenia ukończyło 153 pacjentów. Pozytywny efekt leczenia uzyskano u 123 chorych, skuteczność wyniosła 80% - powiedział dr n. med. Piotr Liszkowski.

Fot. Natalia Nowotna / Szamotuły Nasze Miasto

do góry